/_files/image/spachtleolejruka.jpg
Nacházíte se: Služby > Dodatek k ceníku

     Ceny jsou uvedeny bez DPH. Pokud odběratelem není firma a pokládka podlahy se uskutečňuje v bytových prostorech, či prostorech neoddělitelně souvisejících s bytem, či domem a se službou pokládky podlahové krytiny je spojen i prodej podlahové krytiny, činí sazba DPH kladečských prací i sazba DPH materiálu 15%, v ostatních případech 21%.

     Ceny, uvedené v ceníku prací, jsou víceméně orientační a platné za ideálních podmínek. Skutečná cena zakázky může kolísat  - pokud jsou plochy určené k pokládce svým půdorysem extrémně komplikované, nebo zákazník zvolí nestandartní způsob pokládky (nakoso, do vzorů, barevné kombinace, spároklad na cihlu, apod.),  tím je samozřejmě také pokládka krytiny komplikovanější a vyžaduje vyšší ohodnocení. Naopak, při velkých zakázkách, či jednoduchých půdorysech mohu při některých typech materiálů poskytnout slevy.

     Veškeré ceny u lištovaní jsou uvedeny včetně spojovacích materiálů - lepidel, hřebíčků, tmelů. Ceny u lepených koberců a PVC jsou uvedeny včetně lepidla - výjimkou jsou antistatická PVC, linolea / marmolea a vinylové podlahy. U dřevěných lepených podlah je uvedena cena pouze za práci, náklady na lepidlo nejsou zahrnuty. 

     Ceny broušení parket, mozaiek a prkenných podlah jsou vždy odvislé od míry jejich poškození. Ceny za pokládku parket a mozaiek narůstají se zvolenými vzory pokládky.

 

    

 

 

© 2011 František Kotyz, tvorba webu pkis.cz