/_files/image/flotexkruhy.jpg
Nacházíte se: O podlahách > Sametový vinyl

Flotex - sametový vinyl

     Sametový vinyl je produktem firmy Forbo,  jež je na trh distribuován pod obchodním názvem Flotex a který si díky svým vlastnostem zaslouží mít samostatnou kapitolu. 

     Sametový vinyl kombinuje vlastnosti pružných PVC podlahovin a koberců. Podkladem je pevný vinyl a povrch tvoří kraťounká, hustá,  sametově nylonová vlákna. Vinylová spodní vrstva je opatřena ochranou, která zabraňuje vzniku plísní. Nylonová vlákna tvoří hladký a hustý povrch podobný koberci, který ale není kluzký a zároveň se nezadrhává.

     Použití je velice široké, od domácích prostor, až po školy, kanceláře, zdravotnická zařízení. Čištění je možné za sucha i mokra – je jedinou zcela omyvatelnou podlahovou textilní krytinou. Flotex je odolný i vůči ohni. Zajišťuje trvalou ochranu proti bakteriím a plísním. Má výborné akustické vlastnosti. Hladký, sametový povrch je pohodlný pro chůzi. Flotex je vhodný pod kolečkovou židli a nad podlahové vytápění jakéhokoliv typu.

     Sametový vinyl se vyrábí ve dvou modelových řadách – Flotex Classic a Flotex HD.

     Kolekce Flotex Classic je vyráběna tak, že se na základní barvu nanese pomocí válce, cylindrickým tiskem, grafický vzor. Použitím je tato řada určena do domácností, ale i do komerčních prostor, škol a zdravotnických zařízení.

      Flotex HD s digitálním High Definition tiskem vytváří téměř 3D vzhled. Úžasně živé barvy a široká paleta minimalistických až ornamentálních vzorů dodá originálním způsobem modernější a atraktivnější vzhled veškerým interiérům.

      Pozor – Flotex, stejně jako některé druhy koberců, při intenzivnějším tření pálí, zvažte použití v dětských pokojích a hracích koutcích – byť výrobce uvádí tyto prostory jako vhodné k instalaci této podlahové krytiny. Protože je krytina na trhu nedlouho a nemá k sobě ekvivalentní konkurenční výrobek, může případné zájemce odradit relativně vyšší pořizovací cena.

© 2011 František Kotyz, tvorba webu pkis.cz