Nachazite se: Galerie > Parkety dub - pokládka

Parkety dub - pokládka

Pražská průmyslovka, dva spojené kabinety. Klasicistní budova tak z roku 1900 plus mínus.

Původní parketové podlahy byly odstraněny na prkenný záklop. Prvotní záměr odstranit i prkna a provést vyrovnání zgruntu pomocí výsypu a dvojitého záklopu z OSB desek jsme po důkladné revizi a proměření prken lehce upravili. Z prken se totiž vyklubaly skoro 6 cm silné fošny, které byly v perfektní kondici a rovinnosti. Záměr investora získat bezesparou a nevrzající podlahu tento podklad splňoval bezezbytku. Provedli jsme tedy pouze zhoblovaní prken na konvexně prohnutých koncích, či konkávních středech (každé prkno bylo jinak, jako natruc :-) ) a pouze částečnou výměnu za OSB v jedné části jedné místnosti, kde byly skrze prkna nově taženy trubky ústředního topení a podklad tak nebyl stabilní. Dále byly zaklopeny v celé ploše OSB desky v jedné vrstvě - vrutovány k prknům, na než jsme na polyuretan Sika T52 lepili masivní dubové parkety ve II. kvalitativní třídě o rozměru 50x350 mm.

Po broušení tmelení a doleštění lakováno laky Pallmann - základový X-325 a vrchní X-96 - s mezibrusem před poslední vrstvou. Broušení není zachyceno. Lištováno parketovou lištou - plackou.

Oprava zdí a výmalba proběhly bohužel až po nás a to jsem již nebyl schopen zakázku nafotit, výsledek naší práce je tedy zachycen v poněkud zdevastovaném pozadí... Při lakování základovým lakem mi praskla lakovací vanička, byl jsem vzhledem k lokalitě v centru Prahy nucen improvizovat a v nejbliších domácích potřebách jsem hbitě zakoupil plastový lavór. Tak prosím o pochopení :-)

© 2011 František Kotyz, tvorba webu pkis.cz