Nachazite se: Galerie > Linoleum Armstrong

Linoleum Armstrong

Přídorní linoleum řady Marmorette o síle 2,5 mm špičkového německého výrobce Armstrong.

 

Podlaha byla instalována v moderní novostavbě ve stylu technicistního hi-tech při okraji Českých Budějovic. V objektu byly předinstalovány báze pro do stěn zapuštené obvodové lišty z matného hlíníku. Požadavkem klienta byla jednotná podlahová krytina v celém objektu, od vstupních dveří, přes koupelnu a sociální zařízení až po výstup na terasy na druhé straně domu. Podlaha z přírodního linolea při správném přístupu a pravidelné dobře prováděné údržbě může těmto požadavkům bez problému vyhovět.

Po přebroušení vrchního betonového potěru vystuženého skelnými vlákny a sešití několika prasklin železnými sponami a epoxidem byl potěr stěrkován cementovou stěrkou Sika Level-200. Stěrka byla následně co nejpečlivěji dobroušena a vyspravena tak, aby poskytla solidní podklad pro instalaci linolea, které patří mezi krytiny s jedněmi s nejvyšších nároků právě na řádně připravený podklad. Velké úsilí bylo věnováno sladění výšek zejména okolo stěn, aby výsledek instalace obvodových lišt do připravených bází tvořil vkusný detail, pokud možno bez nutnosti tmelit spoj mezi lištou a podlahou.

Krytina byla kladena plošným lepením na lepidlo Schonox Linobond, válcováno 50 kg válcem. Svářeno strukturovanou svářecí šňůrou, která po seříznutí takřka splývá s okolním linoleem.

© 2011 František Kotyz, tvorba webu pkis.cz