Nachazite se: Galerie > Dub kouřový a obložení schodů

Dub kouřový a obložení schodů

Bez bližší specifikace lokality - klient si přál zůstat v anonymitě.

 

Třívrstvá dřevěná podlaha byla zvolena kvůli podlahovému vytápění, zde výrobek firmy PrincParket - 184 mm  široká a 2200 mm dlouhá prkna v dekoru kouřového dubu, silný kartáč, v - spára po všech stranách.

Anhydritový potěr byl po přebroušení zpenetrován polyuretanovou penetrací Sika Rapid DPM. Poté byla plošně lepena podlaha s vymezením jednotlivých topných okruhů korkovými dilatacemi. Lepeno lepidlem Sika 52FC. Na toaletě z důvodu nezasahování do marockých štuků není lištováno obvodovými lištami, 3 mm dilatační spára je tmelena pružným parketovým tmelem. Spára vůči zdem obloženým lomovým kamenem byla ponechána bez tmelení, aby se zamezilo znečištění kamene.

Konstrukce schodiště je zhotovena z přesně ohýbaných plechů navařených na nosné ocelové traverzy. Plechové schodnice po pečlivém obroušení a odmaštění sloužily jako naprosto vyhovující podklad pro lepení schodových stupňů. Vnější bok polootevřeného schodiště a hrana schodového otvoru jsou odýhovány dýhou zhotovenou z podlahových prken.

V zádveří byla instalována čistící zóna.

© 2011 František Kotyz, tvorba webu pkis.cz