Nachazite se: Galerie > Antistatické a akustické PVC Tarkett

Antistatické a akustické PVC Tarkett

Oční klinika laserové chirurgie v jedné z výškových budov na pražské Pankráci. Vzhledem k umístění velmi drahých a citlivých přístrojů v provozu byla investorem požadována podlaha s antistatickými vlastnostmi. Takováto podlaha umí svádět drobné elektrostatické náboje, které mohou vznikat například třením podrážek při chůzi o podlahu a které by mohly být pro přístroje za určitých podmínek nebezpečné. Pod PVC jsou uloženy měděné vodící pásky svedené k zemnícím bodům, zajištující uzemnění podlahy.

Detail ukončení u zdi je u antistatického PVC řešen tzv. vytahovaným soklem, který je specifický tím, že nevytváří ostrý kout, ve kterém by se mohly usazovat nečistoty. Toto řešení je nejčastěji vyžadováno právě ve zdravotnických provozech.

V ostatních prostorách - recepce a zázemí personálu - je položeno akustické PVC stejného výrobce. Toto PVC díky svým vlastnostem podstatně tlumí kročejový hluk, přispívá tak ke komfortnímu a tichému prostředí kliniky. Zde je olištováno klasickou designovou lištou s vložením pásku podlahoviny.

V prvních dnech, kdy byla antistatická podlahovina kladena jsem bohužel nepořídil žádné fotografie. Zbytek prací je již fotograficky zachycen.

Lepidla použitá při této realizaci: vodivé Uzin KE2000SL, disperzní Uzin KE2000S

 

Referenční osoba: Ing. Miroslav Rejholec, Grampastav, s.r.o., tel: 604 184 660

© 2011 František Kotyz, tvorba webu pkis.cz