Nachazite se: Galerie > 3vrstvá dřevěná a obložení schodů

3vrstvá dřevěná a obložení schodů

Rekonstrukce funkcionalistické vily v Praze.

Dřevěná třívrstvá podlaha PrincParket síly 15mm. Kolekce DesignCollection, odstín Vaniglia, šíře prken 150 mm v jednotné délce 1800 mm. Lepeno na trvale pružný polyuretan Sika T52.

Při pokládce bylo nutné se vypořádat s několika nestandardními detaily. Jednalo se zejména o vymezení se vůči dlažbě v kuchyňském koutě, která byla naprojektována do rádiusu. Zde jsem striktně požadoval vzhledem k poptanému vložení korkové dilatační pásky ten nejčistší možný řez, což investor zajistil provedením na vodním paprsku.  Kvůli dosažení stejných výšek dřeva a dlažby jsem prováděl dorovnání podkladního betonu - viz. fotodokumentace. Dále byl vznesen požadavek na zapuštění ochranného skla před krbem do podlahy, toto jsem jako již standardně provedl tak, aby letokruhy procházely pod sklem nepřerušeny.

Krom pokládky podlahy bylo realizováno i obložení schodiště z podlahoviny. Protože klient zvolil typ zhranění tzv. s nosem, bylo vzhledem k částečně kruhovému půdorysu schodištního otvoru a vzhledem k ostrým úhlům, které schodnice svíraly se zdí přistoupeno pouze k lištování nášlapů, nikoliv celých schodů.

Fotografie zachycují napřed hotové dílo, průběh vzniku je obsažen v druhé polovině.

© 2011 František Kotyz, tvorba webu pkis.cz