Nachazite se: Galerie > 3vrstvá dřevěná - netradiční spároklad

3vrstvá dřevěná - netradiční spároklad

Rekonstrukce a nová přístavba rodinného domu v Chlumci nad Cidlinou.

Třívrstvá dřevěná podlaha Princparket, šíře 182 mm, kartáč, dekor s podélnými tmelenými prasklinami. Lepeno na trvale pružný polyuretan Sika T52.

Díky velké rozosenosti domu, která byla dílem způsobena stářím původní části domu, tak i tím, že přístavba nové části byla provedena v pravých úhlech k jiným osám staré části, než těm, které bych jako podlahář preferoval já, jsme po mnohahodinovém rozhovoru s klientkou přistoupili k celkem netradičnímu řešení pokládky. Všechny místnosti jsou kladeny na svoji osu v souhlasném směru v celém domě, přičemž dveřní prostupy jsou kladeny, taktéž na svojí osu, ale opačnou, než plochy... už jste se v tom ztratili? Tak se koukněte na fotky!

Fotografie zachycují i úpravu cihlových obkladů zdí a travertinového obložení kuchyňského ostrůvku, kteréžto byly provedeny jako příprava pro podstrčení podlah pod cihlové a kamenný obklad, takže se tyto krásné obklady nemusely lištovat obvodovou lištou, což by jistě nepůsobilo tak hezky. Dále je zachyceno i tzv. sešívání betonu za pomoci sponek z vlnitého plechu a polyesterexpoxidu.

 

Referenční kontakt: pí. Spálenková, tel.: 725 888 263

© 2011 František Kotyz, tvorba webu pkis.cz