Nachazite se: Galerie > 2 vrstvá dubová & marmoleum

2 vrstvá dubová & marmoleum

Rekonstrukce RD v Hradci Králové. Při této zakázce došlo ke kombinaci 3 materiálů - dlažby, dřevěné vícevrsvé podlahy a přírodního linolea. Požadavkem klienta bylo dosáhnout shodných výšek povrchů všech tří materiálů.

Nejprve byla mnou provedena nivelace dvou místností, ve kterých mělo být položeno linoleum. Poté mistr obkladač provedl vyrovnání výšek a položení dlažby v chodbě, z fotografií je patrné, že dlažba je kladena dle architektonického návrhu pod úhlem tak, aby vystupovala z chodby do všech dalších místností. Nakonec byl do předepsané výšky dobetonován prostor obývacího pokoje.

V obývacím pokoji jsem provedl přebroušení a drobné vyspravení betonu, poté jsem jej zpenetroval polyuretanovou penetrací pro zlepšení jeho vlastností pod lepené dřevo. Ve dvou menších místnostech byly nejprve sešity spáry v betonu expoxidem, poté kvůli ne ideálnímu podkladu byly obě místnosti před nivelováním zpenetrovány polyuretanovou penetrací se zásypem křemičitým pískem. Stěrkováno nivelační hmotou Sika Level200.

Dubová 2vrstvá podlaha je výrobkem partnerské firmy PrincParket, přírodní linoleum je značky Forbo, známé jako Marmoleum. Dřevo je lepeno na PU lepidlo firmy SIka, Marmoleum bylo instalováno na lepidlo Unitech od Schonoxu. Dilatace mezi dřevěnou podlahou a dlažbou řešena vložením korkového dilatačního pásku.

Malou třešinkou na špičce dortu bylo zakončení celé zakázky renovací původní mozaikové podlahy v části obývacího pokoje. Mozaika byla po broušení ošetřena olejem Biofa. 

 

© 2011 František Kotyz, tvorba webu pkis.cz